Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Prezydent Polowy testował elektrobus Rafako: jeździ się ciszej

06.09.2019 14:31 | 0 komentarzy | ma.w

Na terenie fabryki odbyły się 6 września jazdy testowe elektrobusu wyprodukowanego przez Rafako. Jako pasażera do testów zaproszono prezydenta Raciborza Dariusza Polowego. Jeszcze w tym roku pojazd ma ruszyć na ulice miasta by sprawdzić się w komunikacji miejskiej.

Prezydent Polowy testował elektrobus Rafako: jeździ się ciszej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na terenie zakładu Raciborskiej Fabryki Kotłów odbyła się testowa jazda nowym elektrobusem RAFAKO.

To kontynuacja projektu, który został publicznie ogłoszony w grudniu 2018 r. Wówczas, na terenie raciborskiej fabryki, po raz pierwszy zaprezentowano elektrobus Rafako. W tamtym czasie trwały jeszcze ostatnie prace projektowe nad nowym pojazdem. Dziś, 6 września 2019 r. odbyła się jazda próbna elektrobusu. W wydarzeniu tym wziął udział Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

Według zapowiedzi producenta, Racibórz ma być pierwszym miastem, w którym zasilany akumulatorami autobus będzie testowany w ruchu ulicznym. Będziemy mogli go spotkać na drodze jeszcze w tym roku.

UM Racibórz, zdj. UM Racibórz

Zapytaliśmy prezydenta Polowego o wrażenia z jazdy testowej. - Było znacznie ciszej, niż w tradycyjnych autobusach. W ogóle nie słychać odgłosów silnika - powiedziała głowa miasta. Czy Przedsiębiorstwo Komunalne obsługujące komunikację miejską w Raciborzu zaopatrzy się wkrótce w te elektrobusy? Jego aktualny tabor starzeje się, planowana jest wymiana. - Na razie mowa jest wyłącznie o testach elektrobusa na terenie Raciborza - podkreślił D. Polowy. Jazdy testowe z udziałem prezydenta miasta odbyły się w godzinach przedpołudniowych.

Prezydent Polowy w trakcie jazdy testowej elektrobusem