środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zlikwidują absurdalną „zebrę”

09.09.2019 19:00 | 0 komentarzy | juk

O kilkanaście metrów zostanie przeniesione przejście dla pieszych w centrum Marklowic. Dzięki temu piesi przejdą z chodnika na chodnik, a nie jak wcześniej - z chodnika na trawę.

Zlikwidują absurdalną „zebrę”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka tygodni temu pisaliśmy o feralnym przejściu dla pieszych przy ul. Wiosny Ludów w Marklowicach. Przypomnijmy, że przechodzący przez nie piesi, po drugiej stronie zamiast na chodniku lądowali na trawniku. Dzięki naszej interwencji drogowy absurd już niebawem zostanie usunięty.

– Przejście dla pieszych „donikąd” przy ul. Wiosny Ludów zostanie zlikwidowane - przekazuje nam Arkadiusz Łuszczak z wodzisławskiego starostwa. Dodaje, że kilkanaście metrów niżej, w obrębie tamtejszego przystanku autobusowego, pojawi się nowa zebra. Będzie ona łączyć dwa odcinki chodnika, dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo pieszych korzystających z przejścia. – Zmiana lokalizacji przejścia wymaga jednak niewielkich prac budowlanych. Rozpoczynamy więc drobne prace projektowe, gdzie realizacja zadania odbędzie się jesienią - zapowiada Łuszczak.

Przypomnijmy, że wstępnie planowano, że dojście do obecnie istniejącego przejścia zostanie utwardzone destruktem asfaltowym. Po analizie sytuacji urzędnicy zdanie jednak zmienili i postanowili przenieść lokalizację przejścia.

(juk)