Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Radni Fity są "murem za pływakami" [Interpelacja Szukalskiej]

04.09.2019 17:52 | 15 komentarzy | ma.w

Szefowa klubu radnych Niezależnych Michała Fity w Radzie Miasta Racibórz Anna Szukalska złożyła interpelację w sprawie przyszłości klas pływackich z SP15. Sygnowana przez klub 5 radnych interpelacja zawiera wniosek, aby lekcje pływackie odbywały się nadal na basenie PWSZ. Tym samym większość Rady Miasta Racibórz jest przeciwna (choć nie w sposób formalny) rozwiązaniom forsowanym przez prezydenta miasta Dariusza Polowego.

Radni Fity są "murem za pływakami" [Interpelacja Szukalskiej]
Anna Szukalska i radni Niezalezni Michała Fity wnioskują o zmianę decyzji prezydenta w sprawie pływaków z SP15
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z zapowiedzią z sesji sierpniowej radna miejska Anna Szukalska, która przewodniczy klubowi radnych Niezależanych Michała Fity, złożyła interpelację w sprawie apelu Rady Rodziców uczniów z klas pływackich w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Proszą o zmianę decyzji Dariusza Polowego w sprawie przenosin zajęć pływackich z basenu w PWSZ na miejską pływalnię H2Ostróg.

Zwracamy się z wnioskiem o pozostawienie w roku szkolnym 2019/2020 lekcji pływania na basenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu - napisało pięciu radnych niezależnych: Anna Szukalska, Józef Galli, Marian Czerner, Michał Szukalski i Dawid Łomnicki.

Z naszych informacji wynika, że swego szefa próbował wcześniej przekonywać do zmiany decyzji wiceprezydent Michał Fita, w rozmowie, która odbyła się dzień po burzliwej sesji sierpniowej. M. Fita poinformował o tej rozmowie rodziców uczniów. Prezydent Polowy dzień później wydał oświadczenie o podtrzymaniu swoich planów wobec pływaków z SP15.

Radni Fity wskazują w interpelacji na aspekt dalszej, dobrej współpracy z PWSZ i deklaracje wspierania uczelni. Krytykują sposób poinformowania rodziców pływaków, o przenosinach treningów ich dzieci na 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego.

To nieuzasadnione i nieakceptowalne - podkreśliło 5 radnych

Przypomnijmy, że na sesji 10 radnych (Razem dla Raciborza - radni Mirosława Lenka i Łączy nas Racibórz - radne Ludmiła Nowacka i Krystyna Klimaszewska) chcieli poddania pod głosowanie projektu uchwały - apelu do prezydenta Raciborza by ten pozostawił pływaków na uczelnianym basenie. Koalicja rządząca (NaM - Niezależni Fity) odrzuciła wtedy ten wniosek. Anna Szukalska wyjaśniała wtedy, że uważa projekt za wadliwy prawnie i złoży w tej sprawie interpelację.

Nieoficjalne stanowisko 10 radnych z sesji oraz interpelacja 5 radnych Fity oznaczają, że teraz większość radnych miejskich popiera prośby rodziców uczniów z SP15.

"Murem za pływakami" to hasło z transparentu, który przynieśli rodzice na sierpniową sesję.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza