środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Czy Wodzisław jest przyjazny turystom?

06.09.2019 07:00 | 21 komentarzy | mak

Baszta, Balaton, Manta, Rodzinny Park Rozrywki - atrakcji i ciekawych miejsc w Wodzisławiu Śl. nie brakuje. Tylko czy są dobrze oznakowane? Wątpliwości w tym zakresie ma radny Mariusz Blazy.

Czy Wodzisław jest przyjazny turystom?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy turysta, który trafi do Wodzisławia Śl. i chce poznać atrakcje miasta, będzie miał w tym zakresie ułatwione zadanie? Radny Mariusz Blazy uważa, że brakuje odpowiedniego oznakowania - tablic informacyjnych, które by wskazywały drogę do ważnych obiektów i punktów infrastruktury miejskiej. - Brak odpowiednich oznaczeń jest często dużym utrudnieniem nie tylko dla przyjezdnych, ale również mieszkańców Wodzisławia - twierdzi radny

Owszem, na terenie miasta można znaleźć tablice informacyjne, ale pytanie, czy nie jest ich za mało i czy system nie jest przestarzały. Zdaniem radnego Blazego jest jeszcze wiele do zrobienia. Rajca podaje przykład dzielnicy Wilchwy. - W dzielnicy Wilchwy oraz na głównych drogach dojazdowych nie ma informacji na temat krytej pływalni Manta, ośrodka rekreacyjnego Balaton czy baszty rycerskiej. A biorąc pod uwagę położenie tych obiektów, dotarcie może stanowić problem nie tylko dla osób spoza Wodzisławia, ale również samych mieszkańców - uważa radny i apeluje, by miasto zleciło przygotowanie opracowania listy wszystkich ważnych obiektów i punktów infrastruktury miejskiej, w tym sportowo-rekreacyjnych, sakralnych, historycznych czy przyrodniczych. I - co ważne - zachęcając do współpracy w tym zakresie rady dzielnic. Następnie, gdy materiał będzie przygotowany, można by go ująć w przyszłorocznym budżecie i wówczas zrealizować wykonanie oznakowania.

Urzędnicy zapewniają, że już od jakiegoś czasu trwają prace w tym zakresie. - Pracujemy nad pełną inwentaryzacją oznakowania obiektów i instytucji w mieście - podkreśla Anna Szweda-Piguła, naczelnik Wydziału Rozwoju i Dialogu w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śl. - Po jej opracowaniu oszacujemy koszty, jakie wiązałyby się z uzupełnieniem oznakowania lub stworzeniem nowego i pełnego systemu stosownych oznaczeń. Oczywiście nie ma przeszkód, by w opracowaniu inwentaryzacji pomogły także rady dzielnic - dodaje. Pani naczelnik zaznacza też, że w ubiegłym roku Służbom Komunalnym Miasta zlecono przegląd, uzupełnienie i wymianę części oznakowania w tym zakresie.

(mak)