Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Nowy prezes PBG i Rafako z konkursu

04.09.2019 12:14 | 0 komentarzy | d

Rada Nadzorcza PBG S.A. podjęła decyzję o ogłoszeniu konkursu na Prezesa Zarządu PBG S.A. Do czasu wyboru Prezesa, Zarząd PBG S.A. działać będzie w dotychczasowym składzie. Przypomnijmy, że po śmierci Jerzego Wiśniewskiego Rafako i PBG S.A nie mają prezesa.

Nowy prezes PBG i Rafako z konkursu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W komunikacie prasowym czytamy, że zgodnie ze statutem Spółki, Zarząd może funkcjonować w trzyosobowym składzie. Każda z osób wchodzących w skład Zarządu ma powierzony określony obszar odpowiedzialności, a kompetencje Zarządu są wystarczające do bieżącego funkcjonowania i realizacji zakładanych celów.

- Nasza strategia jest wspólna dla całej Grupy Kapitałowej i opiera się na budowaniu wartości aktywa strategicznego, jakim jest RAFAKO – powiedziała Małgorzata Wiśniewska, wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej PBG S.A. - Dziś PBG stoi przed ogromnymi wyzwaniami, ale spółka jest zdeterminowana, by strategię realizować zgodnie z założeniami, do czego niezbędne jest zrozumienie ze strony wszystkich Interesariuszy.

Na stanowisko Prezesa Zarządu PBG S.A., podobnie jak w przypadku RAFAKO S.A., zostanie ogłoszony konkurs.


Grupa PBG świadczy specjalistyczne usługi budowlane w zakresie instalacji do wydobycia gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw oraz generalne wykonawstwo inwestycji z zakresu budownictwa energetycznego.