Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Epidemia na Śląsku:

O kresowych marzeniach II RP w raciborskiej bibliotece [ZAPOWIEDŹ]

04.09.2019 11:47 | 0 komentarzy | d

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza na spotkanie z autorkami książki „Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP” - Agnieszką Rybak i Anną Smółką.

O kresowych marzeniach II RP w raciborskiej bibliotece [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
wrzesień
12 czwartek

O kresowych marzeniach II RP w raciborskiej bibliotece

Start 12.09.2019 o godz. 18:00 wstęp wolny

Kresy to wbrew nazwie aż połowa odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej. Zniszczony pierwszą wojną światową i wojną polsko-bolszewicką kraj rozpoczyna wielką odbudowę. Także Kresów. Raciborska biblioteka zaprasza na spotkanie z Agnieszką Rybak - dziennikarką, autorką kilku wywiadów rzek, m.in. z Ludwikiem Dornem czy Pawłem Dangelem i Anną Smółką - autorką książki Między wolnością a pokojem. Zarys historii Ruchu „Wolność i Pokój”, które w swojej książce przypominają historie zapomniane i zamiast opowieści o dworkach kreślą obraz Kresów nowoczesnych. A także sprawdzają, co dziś z tej nowoczesności zostało.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - największego w Europie projektu społeczno-edukacyjnego, a także najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 września o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. (d)