Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Wakacje w siodle. Dzieci z domów dziecka polubiły konie

03.09.2019 07:00 | 0 komentarzy | (q)

Klub jeździecki z Szymonic gościł na wakacyjnym turnusie podopiecznych z domów dziecka w Kuźni Raciborskiej i Szymocicach. Ich pobyt sfinansowano dzięki pomocy finansowej Teamu Złombol, pod patronatem Fundacji Nasz Śląsk. - Było wspaniale - podkreśla Magdalena Strzelczyk kierująca placówkami opiekuńczo-wychowawczymi.

Wakacje w siodle. Dzieci z domów dziecka polubiły konie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Znajdująca się naprzeciw ośrodka wypoczynkowego AquaBrax w Szymocicach stadnina koni organizuje od kilku lat kolonie letnie - Wakacje w siodle. Turnusy są dwunastodniowe. W miejscowym klubie jeździeckim uczestnicy nabywają umiejętności jazdy konnej. Przyjeżdżając tu nie trzeba być doświadczonym jeźdźcem. Instruktorzy dzielą przybyłych na grupy, z podziałem na wiek (od 8 do 18 lat; za zgodą rodziców dopuszczane są młodsze dzieci) oraz umiejętności. 35 osób może wypoczywać jednocześnie na każdym turnusie.

Nowiny odwiedziły klub na turnusie kończącym tegoroczne wakacje szkolne. W środę 28 sierpnia dzieciom towarzyszyła Magdalena Strzelczyk dyrektor Centrum administracyjnego placówek opiekuńczo-wychowawczych w Kuźni Raciborskiej. - Przywieźliśmy tu dużą grupę dzieciaków. W zorganizowaniu dla nich wakacji w siodle pomógł Team Złombol pod patronatem Fundacji Nasz Śląsk. 20 dzieci jest zachwyconych pobytem w Szymocicach. Polubili konie, zacieśnili relacje koleżeńskie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z AquaBraxem i stadniną - mówiła nam pani dyrektor.

Codzienne atrakcje

Dobiegły końca tegoroczne Wakacje w siodle. Obozy organizowane na terenie Klubu Jeździeckiego Szymocice w samym sercu lasów Rud Raciborskich. W spokojnej okolicy z dala od miejskiego zgiełku, idealna okazja nie tylko aby doskonalić umiejętności jeździeckie, ale aktywnie i ciekawie spędzać czas z rówieśnikami!


Klub posiada profesjonalnie wyszkolone konie, gwarantuje bezpieczeństwo jazd prowadzonych przez wykwalifikowanych, kompetentnych i zawsze uśmiechniętych trenerów oraz instruktorów. Spełnia normy dotyczące bezpieczeństwa, zakwaterowania i wyżywienia, wyznaczone przez straż pożarną , stacje kontroli sanitarna – epidemiologicznej oraz Kuratorium Oświaty. Zatrudniona Kadra posiada niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.


Jazdy konne są przystosowane do poziomu uczestnika, obozowicze oprócz zajęć na koniach mają również zajęcia z opieki nad tymi zwierzętami. Nic tak nie utrwala więzi z koniem, jak przygotowanie go do jazdy, siodłanie oraz pielęgnacja. Ponadto do dyspozycji mają Ośrodek Wypoczynkowy Aquabrax Szymocice, gdzie mogą korzystać z basenu, boiska do koszykówki, siatkówki, placu zabaw oraz pozostałych atrakcji. Tam też spożywają posiłki, mają dyskoteki, ogniska, gry terenowe i szereg innych zajęć.

Obozy organizowane są dwa razy w roku, zimą FERIE W SIODLE , a latem WAKACJE W SIODLE.