Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Dożynki 2019. Sławików podziękował za plony [ZDJĘCIA]

02.09.2019 21:48 | 0 komentarzy | d

1 września, po intensywnych i upalnych dniach zbierania plonów, nastał dzień, w którym sławikowska parafia dziękowała za każdy zebrany podczas żniw kłos zboża. Organizatorem tegorocznych dożynek parafialnych było sołectwo Sławików.

Dożynki 2019. Sławików podziękował za plony [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Barwny korowód wyruszył o godz. 10:15 spod Wiejskiego Domu Kultury w Sławikowie w kierunku kościoła parafialnego. Na jego czele kroczyli starostowie święta plonów, Sabina Lamka i Krystian Kazek, wójt Rudnika Piotr Rybka oraz sołtys wsi Aniela Grabowska. Dalej korowodem podążały traktory sławikowskich rolników oraz przygrywająca dźwięcznie orkiestra.

Msza św. w intencji rolników rozpoczęła się od błogosławieństwa przyniesionego przez starostów chleba i wina, korony dożynkowej oraz wszelkich darów ofiarnych. Dziękczynienie za udane żniwa, jakim była msza św., zakończyło się wyśpiewanym Bogu Te Deum. Ksiądz proboszcz Joachim Augustyniok podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych.

O godz. 14:30 sławikowska społeczność spotkała się przy Domu Kultury, aby skosztować dożynkowego kołacza i wspólnie spędzić czas.

źródło: slawikow.pl, fot. Jennifer Wochnik, oprac. (d)

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.