Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Najmniejsze sołectwo organizatorem gminnych dożynek. Tak świętują w Pietraszynie [ZDJĘCIA, WIDEO]

01.09.2019 16:20 | 0 komentarzy | mad

Nowy sołtys wsi Józef Maindok stanął przed niełatwym zadaniem. W pierwszym roku swojej kadencji musiał zorganizować gminne święto plonów.

Najmniejsze sołectwo organizatorem gminnych dożynek. Tak świętują w Pietraszynie [ZDJĘCIA, WIDEO]
Starostowie dożynek Judyta i Norbert Stankowie przekazują na ręce burmistrza Andrzeja Strzedulli chleb dożynkowy wypieczony z tegorocznych zbiorów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Uroczystości rozpoczęły się już w sobotę zabawą taneczną. Główna część obchodów przypadła na niedzielę. Najpierw w kościele pw. św. Barbary odbyła się msza św. Korowód dożynkowy wyruszył spod kapliczki św. Rodziny w Pietraszynie i kierował się w stronę boiska przy ul. Wesołej, gdzie rozpoczęła się zabawa.

W zeszłym roku sołectwo Moravia, czyli stolica Miasta było organizatorem gminnego, a zarazem powiatowego święta plonów. W tym roku z kolei to Pietraszyn wziął na siebie organizację głównych dożynek w Krzanowicach. - Pietraszyn jest najmniejszą miejscowością w gminie, ale zaangażowania mieszkańców organizacją możemy wszyscy Pietraszynowi pozazdrościć – podkreślał podczas uroczystości burmistrz Andrzej Strzedulla.

Szerszą relację z dożynek w Pietraszynie zamieścimy we wtorkowych „Nowinach Raciborskich”.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.