Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kultura

Próba generalna przed przedstawieniem Zaklęty łabędź

30.08.2019 18:18 | 0 komentarzy | (q)

Już za kilka minut (o godz. 20:30) w Parku Roth wystawione zostanie przedstawienie "Zaklęty łabędź", czyli widowisko taneczno-muzyczne inspirowane "Jeziorem łabędzim" Piotra Czajkowskiego. W galerii prezentujemy zdjęcia z próby generalnej.

Próba generalna przed przedstawieniem Zaklęty łabędź
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W projekt zaangażowani są tancerze z Polski i Czech: z Zespołu Tanecznego SKAZA działającego przy Raciborskim Centrum Kultury oraz ze Szkoły Artystycznej z Hlučína. Muzykę do spektaklu tworzy kompozytor Tomasz Behra, choreografię: Manuela Krzykała oraz Klára Krejčířová.

"Zaklęty łabędź" to muzyczno-taneczna wariacja nt. jednego z najpiękniejszych dzieł baletowych, w której zaprezentowane będą różne style tańca od baletu (tańca klasycznego), przez m.in. Hip-Hop po taniec współczesny. Spektakularności wydarzeniu dodaje fakt, że będzie ono prezentowane na wodzie na stawie w Parku im. Miasta Roth oraz na jeziorze w Hlučínie. Tancerze będą tańczyć na specjalnej scenie zanurzonej w wodzie. Spektakl odbędzie się po zmroku, z udziałem pięknej gry świateł oraz przy muzyce wykonywanej na żywo przez zespół lokalnych muzyków.