Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Prezydent Polowy nie zmienia decyzji w sprawie pływaków z SP15

30.08.2019 16:19 | 7 komentarzy | ma.w

Na posesyjnej konferencji prasowej prezydent Raciborza Dariusz Polowy oznajmił, że chce uspokoić emocje i wyjaśnić opinii publicznej, że pływacy "nie stracą na komforcie trenowania" wskutek nowych rozwiązań dla SP15.

Prezydent Polowy nie zmienia decyzji w sprawie pływaków z SP15
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Oświadczenie Prezydenta Raciborza

Bardzo szanuję uczniów klas pływackich ze Szkoły nr 15 za ich chęć do treningów oraz za poświęcenia z tym związane. Chcę uspokoić emocje i wyjaśnić opinii publicznej, że nie pozbawiamy, ani nie uniemożliwiamy uczniom dalszego trenowania pływania.

Wszystko, co robimy to jedynie przeniesienie zajęć pływania do nowocześniejszego obiektu oddalonego o około 3 km od obecnego. Mało tego. Uczniowie nie będą musieli sami tam dojść piechotą, nie będą musieli również dowieźć dzieci ich rodzice. Podstawiamy uczniom komfortowe autobusy, które przywiozą i odwiozą dzieciaki na miejsce. Przejazd z SP15 do H20 zajmuje maksymalnie 10-15 minut.

Decyzja ta wynika z szacunku dla publicznych pieniędzy. Pieniędzy naszego Miasta. Miasta, które bieżące funkcjonowanie musi wspomagać kredytami. Warto zaznaczyć, że koszt samych odsetek to kwota powyżej l milina zł rocznie. Powyższa decyzja przyniesie realne oszczędności w wysokości 420 tys. zł rocznie. W jej rezultacie, zamiast płacić za wynajem basenu na zewnątrz - będziemy płacili za jego wynajem naszej jednostce budżetowej - OSiR'owi. Oznacza to, że pieniądze zostaną i będą do wykorzystania w mieście.

Warto dodać, że każde nowe zlecenie pomoże OSiR'owi wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i lepiej realizować swoją misję wobec miasta. Liczę na zrozumienie opinii publicznej, a rodziców i uczniów proszę o odrobinę cierpliwości. Zobaczą Państwo, że wszystko będzie dobrze zorganizowane i zmiana ta nie wpłynie na komfort trenowania.

Z wyrazami szacunku Dariusz Polowy.


Włodarz Raciborza dodał na konferencji, że dyrekcja SP 15 - wcześniej Andrzej Ciesielski, a następnie Dariusz Malinowski doprowadziła do sytuacji, w której naruszona została dyscyplina finansów publicznych oraz przepisy prawa o zamówieniach publicznych. Prezydent dysponuje opinią prawną na ten temat, którą udostępnił mediom.

Według opinii Adwokat dr Ewy Pierzchały (świadczy usługi radcy prawnego dla raciborskiego magistratu) dyrektor SP15 przekroczył zakres upoważnienia wydanego przez Prezydenta Miasta Racibórz, przekraczając zobowiąania finansowe placówki w stosunku do planu i naruszył przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.

Wypowiedź z urzędu zarejestrowana przez Nowiny Raciborskie (prowadziliśmy relację LIVE)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza