Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Prawie 1200 uczestników, 18 spotkań i 3 wycieczki. Finał "Fantastycznego lata z biblioteką" [ZDJĘCIA]

29.08.2019 16:37 | 0 komentarzy | d

W czwartek 29 sierpnia zakończono i podsumowano akcję „Lato z biblioteką”. - W tym roku młodzi czytelnicy bawili się szczególnie fantastycznie – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP w Raciborzu.

Prawie 1200 uczestników, 18 spotkań i 3 wycieczki. Finał "Fantastycznego lata z biblioteką" [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborska biblioteka po raz kolejny udowodniła, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Zajęcia przygotowane przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbywały się tradycyjnie w każdy wtorek i czwartek przez cały czas trwania wakacji. W ramach akcji przygotowano 18 spotkań. I tak dzieci m.in. odwiedziły Planetę B-612 i Akademię Pana Kleksa, znalazły magiczny pierścień z Bilbo Bagginsem oraz peron 9 i 3/4, odkryły niezwykły świat Narnii i przeczytały wszystkie książki z Matyldą. Odbyły się także trzy atrakcyjne wycieczki: do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Szkoły Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej i do zoo w Opolu. Dodatkową atrakcją dla wszystkich fanów klocków LEGO były warsztaty robotyki oraz programowania prowadzone przez specjalistę z Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji Pro-Futuro z Sosnowca. Łącznie we wszystkich zajęciach uczestniczyło prawie 1200 dzieci.

A co działo się w trakcie finałowego spotkania? Dzieci zaproszono do udziału w wielkim quizie wiedzy na temat omawianych książek oraz tematycznych zabawach. Wyświetlony został także film podsumowujący wszystkie spotkania. Uczestnicy z nostalgią wspominali wakacyjny czas spędzony wspólnie z raciborską biblioteką, a na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia ze wszystkich spotkań są dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. (d)