Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Wieloletni urzędnik z Krzanowic przechodzi na emeryturę

29.08.2019 09:06 | 2 komentarze | mad

Urząd Miejski w Krzanowicach pożegnał w środę 28 sierpnia odchodzącego na emeryturę Marcina Kandziorę, inspektora ds. oświaty.

Wieloletni urzędnik z Krzanowic przechodzi na emeryturę
Motto życiowe Marcina Kandziory (na zdj. w środku) brzmi: „Czego byś nienawidził, aby ci kto inny uczynił, patrz, abyś ty kiedy drugiemu nie uczynił”. Wieloletniego urzędnika pożegnali m.in. wiceburmistrz Jarosław Gałkowski (z lewej) i burmistrz Andrzej Strzedulla (z prawej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nauczyciel, wójt, inspektor

Marcin Kandziora ukończył II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (dzisiaj: Uniwersytet Pedagogiczny) i studium podyplomowego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 1977 - 1984 pracował jako nauczyciel biologii. Z urzędem związany był natomiast od 1984 roku do samego końca swojej kariery zawodowej. W okresie 1989-1990 piastował funkcję naczelnika Krzanowic, następnie po zmianie ustroju w latach 1990-1998 objął funkcję wójta gminy*. Po roku 1998 do chwili obecnej zajmował się oświatą.

- Wyrażając wdzięczność za wieloletnią współpracę i okazywaną życzliwość pragniemy złożyć w tym nowym okresie życia, najlepsze życzenia zdrowia, optymizmu, realizacji pasji i zainteresowań i wszelkiej pomyślności - dziękują w krzanowickim urzędzie wieloletniemu pracownikowi za działanie na rzecz gminy.

Ewa Wita inspektorem 

Marcina Kandziorę na stanowisku inspektora ds. oświaty zastąpiła prowadząca biuro rady miejskiej Ewa Wita. - Pani Ewa Wita spełnia wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko urzędnicze, wykazała się odpowiednimi kwalifikacjami i wiedzą merytoryczną niezbędną do prawidłowego realizowania zadań na stanowisku podinspektora ds. oświaty. Staż absolwencki oraz praca w jednostce samorządu terytorialnego umożliwiły kandydatce zapoznanie się z pracą w samorządzie gminnym. Nabór przeprowadzono na podstawie analizy zgodności złożonych dokumentów z wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o naborze oraz w oparciu o rozmowę kwalifikacyjną – uzasadnia wybór burmistrz Andrzej Strzedulla.

Od sekretarz gminy Ireny Dudy dowiadujemy się, że Ewa Wita oprócz sprawowania stanowiska inspektora ds. oświaty, nadal będzie odpowiedzialna za prowadzenie biura rady.


*To w chwili kiedy Krzanowice nie miały jeszcze praw miejskich, dlatego też urząd sprawował tam wójt, a nie burmistrz. Prawa miejskie Krzanowicom przywrócono 1 stycznia 2001 roku.

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.