Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Bezpłatne wyprawki czytelnicze od września w raciborskiej bibliotece

27.08.2019 19:18 | 0 komentarzy | d

Już we wrześniu w raciborskiej bibliotece startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek”. Dzieci w wieku przedszkolnym otrzymają bezpłatną wyprawkę na dobry czytelniczy start.

Bezpłatne wyprawki czytelnicze od września w raciborskiej bibliotece
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Ważną rolę w kształtowaniu małego czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu znalazła się w gronie 5200 bibliotek biorących udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Od września na dzieci i ich rodziców w filiach i oddziałach biblioteki będzie czekać wyjątkowy prezent – bezpłatna wyprawka czytelnicza. W wyprawce znajdzie się książka dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz karta małego czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Pakiety będą dostępne w następujących filiach i oddziałach MiPBP w Raciborzu:

  • EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
  • Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
  • Filia nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1
  • Filia nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2
  • Filia nr 8, ul. Żorska 2
  • Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9
  • Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6

Projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek" jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: MiPBP w Raciborzu