środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Dożynki wojewódzkie w Łukowie Śląskim [ZDJĘCIA]

26.08.2019 10:15 | 2 komentarze | d

W niedzielę 25 sierpnia w Łukowie Śląskim (gmina Gaszowice) odbyły się XX Dożynki Województwa Śląskiego. W uroczystości wziął udział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Dożynki wojewódzkie w Łukowie Śląskim [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W województwie śląskim, które kojarzone jest głównie z przemysłem, dbamy także o rolnictwo. Dziękuję za trud codziennej rolniczej pracy, pacy, która jest misją. Rolnictwo w naszym regionie jest niezwykle ważne i stale się rozwija. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby owoce pracy oraz przysłowiowy chleb dzielić równo - powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podczas uroczystego otwarcia.

Tegoroczne święto zakończenia żniw rozpoczęło się od mszy świętej dożynkowej w Czernicy, po której nastąpił przejazd korowodu. Podczas oficjalnego otwarcia dożynek marszałek Jakub Chełstowski wręczył „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Wręczono także odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odbyła się prezentacja koron dożynkowych oraz ceremonia wręczenia chleba. W dalszej części uroczystości wszyscy zebrani mogli wziąć udział w występach artystycznych i koncercie zespołu Zakopower.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. także minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, pełnomocnik Rządu RP ds. restrukturyzacji węgla kamiennego Adam Gawęda, wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża, członek zarządu województwa śląskiego Beata Białowąs.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, oprac. (d)

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS), sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego

Michał Woś

Michał Woś

minister w rządzie Mateusza Morawieckiego