środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Lanberry w Kuźni Raciborskiej porwała do zabawy [ZDJĘCIA, LIVE]

24.08.2019 23:23 | 0 komentarzy | mad

Koncertem jednej z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia zakończył się pierwszy dzień (24.08) tegorocznych Dni Kuźni Raciborskiej.

Lanberry w Kuźni Raciborskiej porwała do zabawy [ZDJĘCIA, LIVE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwudniowe świętowanie rozpoczęło się na sportowo rajdem rowerowym. Później już obchody przeniosły się na stadion miejski, gdzie wydarzenie swoim występem ubarwili podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz zespoły Echo i Miraż.

Minister, wiceprezydent i burmistrz na scenie

Najwięcej emocji budził koncert Lanberry. Zanim jednak gwiazda wieczoru wkroczyła na scenę, pojawił się na niej burmistrz Paweł Macha. – Michał Fita, który był naszym dyrektorem, nie przestaje nas zadziwiać, jak zwykle ciągle pamięta o Kuźni Raciborskiej (M. Fita przed objęciem stanowiska wiceprezydenta Miasta Racibórz był przez ponad 10 lat dyrektorem MOKSIR-u w Kuźni Raciborskiej – przyp. red.) i przywiózł do nas specjalnego gościa, którego chcielibyśmy pokazać na żywo – zaczął burmistrz Macha. Chodziło o ministra ds. humanitarnych Michała Wosia. Następnie burmistrz Macha chwalił współpracę z ministrem Wosiem. Mówił o realizowanych inwestycjach w Gminie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, które podjęto jeszcze się w chwili, kiedy M. Woś był wicemarszałkiem.

– Pan prezydent od rana mi mówił, że mam przyjść na najlepszą imprezę w okolicy, więc przyjechałem, a że nikt nie lubi takich przemów, to też bym wolał słuchać koncertu niż przemawiać – uśmiechał się minister Woś.

Wiceprezydent Raciborza zauważał z kolei, że Dni Kuźni Raciborskiej na stałe wpisały się w jego kalendarz, więc nie mogło go zabraknąć i w tym roku. – Ciągnęło mnie strasznie do ekipy, z którą przez lata miałem przyjemność współtworzyć tę imprezę – dzielił się ze zgromadzonymi na stadionie miejskim. – Dla mnie to jest ogromna przyjemność, zaszczyt i nie ukrywam, że trochę własną próżność podłechtałem, będąc tutaj i mogąc mieć ręce w kieszeniach – dopowiadał z uśmiechem Michał Fita.

Największe przeboje

Kolejno na scenę wkroczyła obecna dyrektor MOKSIR-u Anna Kijek, która zapowiedziała występ Lanberry. Wokalistka w trakcie muzycznego spotkania nie tylko z mieszkańcami Kuźni Raciborskiej, ale całego regionu zaśpiewała m.in. takie przeboje jak: "Piątek", "Mówiłeś", "Kocham jak chcę", "Nie ma mnie", dzięki czemu do zabawy porwała publiczności, szczególnie jej młodszą część.

Za pośrednictwem Facebooka transmitowaliśmy fragment koncertu:

Małgorzata Uściłowska występująca pod pseudonimem Lanberry karierę muzyczną buduje od 2010 roku. Na swoim koncie ma udział m.in. w programach typu talent show – występowała zarówno w The Voice of Poland, jak i w X-Factor. W 2015 r. zadebiutowała na rynku fonograficznym, wydając singiel "Podpalimy świat". 4 marca 2016 ukazał się jej debiutancki album studyjny, zatytułowany Lanberry. Pod koniec listopada 2017 wydała singiel "Gotowi na wszystko", nagrany wspólnie z zespołem Feel na potrzeby filmu "Gotowi na wszystko. Exterminator". W 2018 ukazał się natomiast jej drugi album studyjny, zatytułowany miXtura.

Co przygotowano na niedzielę?

To nie koniec atrakcji przygotowanych w ramach tegorocznych Dni Kuźni Raciborskiej. W niedzielę (25.08) świętowanie rozpocznie się o godzinie 16.00. W programie zabawy i konkursy dla całych rodzin oraz występ kabaretowy iluzjonisty - Pana Li. O 20.00 koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Video. Po tym występie zabawa taneczna z DJ-em. Wydarzenie odbywa się na stadionie miejskim przy ul. Kozielskiej 30. Wstęp płatny: dorośli 5 zł, dzieci 1 zł.

Ludzie:

Anna Kijek

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.