Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Bank czy kantor - gdzie najtaniej wymieniać walutę na wakacje?

23.08.2019 10:10 | 0 komentarzy | MK

Przed udaniem się na długo wyczekiwany zagraniczny urlop znaczna większość turystów odwiedza kantory celem nabycia obcej waluty, którą posługiwać będą się w innym państwie. Jak się okazuje najczęściej nabywaną obcą walutą przez naszych rodaków zaraz po euro i funtach są dolary. Walutę w USD wykorzystać można nie tylko podczas wakacji w Stanach Zjednoczonych, ale także w wielu innych krajach świata. Gdzie dokonać transakcji by za wymianę polskich złotówek na amerykańskie dolary nie zapłacić zbyt wiele?

Bank czy kantor - gdzie najtaniej wymieniać walutę na wakacje?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chcąc wymienić PLN na USD z reguły poszukujemy miejsca bezpiecznego, sprawdzonego i polecanego przez innych. W pierwszej chwili uwagę skupiamy na bankach oraz kantorach, decydując się na wybór pierwszej opcji niestety musimy liczyć się z poniesieniem wysokich opłat. Tańszym a zarazem powszechniejszym rozwiązaniem jest udanie się do pobliskiego kantoru, jednak i tutaj prowizja nie będzie najniższa. Zastanawiasz się zatem czy istnieje sposób na zakup 3000 USD po niższych kosztach? Otóż tak!

Zacznijmy od tego, że bieżący kurs dolara amerykańskiego bez problemu można sprawdzić wchodząc na stronę internetową https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/, zainteresowani znajdą tam wszystkie informacje dotyczące USD. Walutomat jest jednym z najbardziej zaufanych portali społecznościowych oferujący swoim użytkownikom bezproblemowe przewalutowanie gotówki. Miejsca takie jak to określane są potocznie kantorami internetowymi (kantorami online, e-kantorami). Co odróżnia je od tradycyjnych stacjonarnych placówek? To przede wszystkim możliwość wymiany waluty bez konieczności osobistego odwiedzania kantoru, co pozwala nam zaoszczędzić na czasie, ale nie tylko. E-kantory to także o wiele niższe opłaty związane z przewalutowaniem pieniędzy, w przypadku Walutomatu prowizja ta wynosi jedynie 0,2 %. Zaoszczędzoną w ten sposób gotówkę możemy spożytkować na inne wakacyjne cele.

Jak zyskać tanie USD? Wystarczy jedynie zalogować się w serwisie np. Walutomacie by wymienić potrzebną ilość polskich złotówek na amerykańskie dolary. W przeciągu kilku minut, bezproblemowo, za całkiem przystępną cenę, bo w końcu letni urlop powinien być czasem błogiego lenistwa.

Materiał zewnętrzny