Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

To już pewne. Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach z nowym dyrektorem

22.08.2019 17:30 | 11 komentarzy | mak

Krzysztof Kowalik będzie nowym dyrektorem szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. Zastąpi na tym stanowisku Dorotę Kowalską, która złożyła wypowiedzenie.

To już pewne. Szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach z nowym dyrektorem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzysztof Kowalik zacznie pełnić funkcję dyrektora szpitala od 1 września. Umowa z nim zostanie podpisana na 6 lat.

Krzysztof Kowalik ma 47 lat. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Studium Zarządzania Projektem Europejskim w Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. W latach 1999-2003 był kierownikiem działu organizacyjnego w Śląskiej Regionalnej Kasie Chorych w Katowicach, następnie przez trzynaście lat (do 2016 r.) naczelnikiem wydziału odpowiadającego za organizację, obsługę prawną, kadry oraz szkolenia w Śląskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach. Pełnił ponadto obowiązki dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach oraz zastępcy dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Miejskiego w Rudzie Śl. Ostatnio pracował jako koordynator ds. kontraktowania i rozliczania świadczeń zdrowotnych w SP ZOZ MSWiA w Katowicach.

Krzysztof Kowalik został wybrany i rekomendowany zarządowi powiatu wodzisławskiego przez komisję konkursową, w skład której weszło po trzech pracowników szpitala i starostwa powiatowego oraz jeden przedstawiciel rady społecznej szpitala. Komisja konkursowa dokonała wyboru kandydata na stanowisko dyrektora na posiedzeniu 5 sierpnia. Nastąpiło to w wyniku tajnego głosowania.

Zarząd powiatu wodzisławskiego na wczorajszym posiedzeniu (21 sierpnia) wyraził zgodę na zatrudnienie Krzysztofa Kowalika.