Sobota, 21 września 2019

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

"Dlaczego nie budują tężni?". Jest zielone światło dla inwestycji

20.08.2019 17:00 | 1 komentarz | mak

Tężnia, plaża i deptak - teren wokół zbiornika Machnikowiec w Rydułtowach zmieni się nie do poznania. Umowa na realizację tej dużej inwestycji została podpisana kilka miesięcy temu. Do tej pory prace nie ruszyły. Dlaczego? Wyjaśniamy.

"Dlaczego nie budują tężni?". Jest zielone światło dla inwestycji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod koniec lutego została podpisana umowa na zagospodarowanie terenu wokół zbiornika Machnikowiec w Rydułtowach. Całość ma tworzyć atrakcyjny obszar rekreacyjno-sportowy z tężnią w roli głównej. Mieszkańcy Rydułtów zastanawiają się, dlaczego do tej pory roboty nie ruszyły. - Dlaczego nie budują tężni? Nic tam się nie dzieje. Czy inwestycja jest aktualna? - napisał do nas pan Jerzy z Rydułtów.

Okazuje się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Za realizację inwestycji odpowiada firma Bruki Trawiński z Raciborza, która wygrała przetarg. Ale - co ważne - był to przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj”. To oznacza, że pierwszym zadaniem było przygotowanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę. - Dokumentacja projektowa powstała na podstawie koncepcji, która była dołączona do warunków przetargu - informuje kierownik referatu inwestycji w Urzędzie Miasta w Rydułtowach Joanna Dąga. Co ważne, jest już także pozwolenie na budowę. Zostało wydane 14 sierpnia.

Wszystko to oznacza, że już wkrótce firma będzie mogła przystąpić do robót. Zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem teren budowy zostanie przekazany we wrześniu.

Termin realizacji zadania upływa 30 czerwca 2020 r. Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,69 mln brutto. Projekt jest współfinansowany ze środków zewnętrznych.

Przypomnijmy, że w ramach samej inwestycji przewiduje się m.in. budowę pomostów stałych i pływających, budowę placów, chodników, ciągów pieszo-jezdnych, piaszczystej plaży nad brzegiem zbiornika, budowę tężni solankowej, ścieżki łączącej Osiedle Karola z terenem inwestycji, montaż ławek, leżaków, żagli zacieniających, samoobsługowej stacji obsługi i naprawy rowerów, wykonanie nasadzeń zieleni czy zakup rowerów wodnych.

(mak)