Sobota, 21 września 2019

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

W środę otworzą sauny w Nieboczowach

20.08.2019 19:00 | 1 komentarz | mak

Nie będzie przecinania wstęgi, gości w garniturach, przemówień. W środę strefa SPA w Nieboczowach z saunami i grotą solną zacznie działać pełną parą.

W środę otworzą sauny w Nieboczowach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już pewne, strefa SPA złożona z trzech saun, groty solnej, pokoju wypoczynku i siłowni będzie działać od środy 21 sierpnia, od godz. 15.00. W planach nie ma żadnej oficjalnej uroczystości. Po prostu obiekt otworzy swoje podwoje dla gości. - Strefa SPA znajduje się w budynku stadionu, a przecież cały obiekt został już oficjalnie otwarty. Dlatego nie planujemy dodatkowej uroczystości. Uruchamiamy strefę i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z oferty - podkreśla wójt Lubomi Czesław Burek. Już zapowiada, że będzie jednym z pierwszych użytkowników. - Kupuję karnet, biorę prześcieradło i korzystam - zapewnia.

W strefie SPA pojawiły się dwa nowe, ciekawe elementy, czyli tzw. zielone ściany. Jedna znajduje się w części ogólnej strefy. Cała jest z mchu. Druga mieści się w pokoju wypoczynku. Tworzą ją różnorodne rośliny. - Ściana jest nieustannie nawadniana, woda ma odpowiednią temperaturę - mówi kierownik stadionu w Nieboczowach Jarosław Wieczorek. Takie zielone ściany, prócz tego że wpływają kojąco, to filtrują pyły unoszące się w powietrzu oraz przetwarzają dwutlenek węgla na tlen.

Na terenie strefy zamontowano też tablice informacyjne przedstawiające „10 żelaznych zasad saunowania”, co ma być szczególnie pomocne tym, którzy po raz pierwszy odwiedzą tego typu obiekt.

Przypomnijmy, że strefa SPA będzie czynna cały tydzień. W dni powszednie od 15.00 do 21.00. A w soboty i niedziele - od 13.00 do 21.00. Z tym rozróżnieniem, że w każdą sobotę między 13.00 a 16.00 będzie obowiązywał wstęp tylko dla mężczyzn, a w każdą niedzielę między 13.00 a 16.00 wstęp tylko dla kobiet.

(mak)