środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Koszmarny wypadek przy remoncie pałacu. Runęły rusztowania. "Dwie osoby ranne"

19.08.2019 14:35 | 23 komentarze | mak

Zawaliły się ciężkie rusztowania ustawione przy remontowanym pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śl. Są informacje o dwóch osobach poszkodowanych. Na miejscu są już pogotowie, policja i straż pożarna. Do Wodzisławia Śl. wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Koszmarny wypadek przy remoncie pałacu. Runęły rusztowania. "Dwie osoby ranne"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku doszło w poniedziałek o godz. 14.00. Niespodziewanie runęło całe rusztowanie ustawione przy frontowej ścianie budynku. Przyczyny nie są jeszcze znane. Wiadomo, że trwały prace związane z rozbiórką dachu i prace odkrywkowe.

Mamy informacje, że jedna osoba została ciężko ranna. Została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec wywylądował na stadionie przy Bogumińskiej. Druga osoba odniosła lżejsze obrażenia. Poszkodowani to pracownicy firmy budowlanej. 

Rusztowania spadły na trzy samochody.

Na miejscu pracują służby ratunkowe. Teren został ogrodzony. Kierowcy muszą liczyć się z tym, że dojazd w okolice pałacu, a więc i centrum miasta, będzie niemożliwy.

Aktualizacja:

Jak się dowiedzieliśmy od jednego z pracowników muzeum, najpierw runął fragment ściany budynku i to mogło pociągnąć za sobą rusztowanie.

fot. UM, AgaKa