Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Stulecie powstań śląskich. Ratusz zachęca do wywieszenia flag

16.08.2019 12:28 | 1 komentarz | ż

Choć powstanie swoim zasięgiem nie obejmowało terytorium Raciborza, to jako społeczność i historyczna stolica Górnego Śląska zdecydowaliśmy się przyłączyć do inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej upamiętniającej tamte wydarzenia - czytamy na stronie internetowej raciborskiego magistratu.

Stulecie powstań śląskich. Ratusz zachęca do wywieszenia flag
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Serdecznie zachęcamy Was drodzy raciborzanie do wywieszenia biało-czerwonych flag na ulicach, których nazwy związane są z wydarzeniami powstań śląskich. A tych w Raciborzu nie brakuje. Są to m. in. ul.: Powstańców Śląskich, Ignacego Fojcika, Wojciecha Korfantego, Józefa Rymera, Alojzego Segeta i Jana Wyglendy.

Ten rodzaj publicznej manifestacji pamięci, w który włączyliśmy się także jako Urząd Miasta – poprzez oflagowanie budynku – obowiązuje w dniach 16 do 24 sierpnia, czyli w czasie, w którym trwały walki powstańcze.

Liczymy na to, że propozycja ta, poza symbolicznym znaczeniem, stanie się też ważnym elementem edukacji społecznej. Zwróćmy uwagę na nazwy naszych ulic. Dowiedzmy się więcej na temat wydarzeń i postaci, które wpisały się w historię walk powstańczych.

źródło: UM Racibórz