Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Kultura

Rzeźby wykonane w metalu na Zamku Piastowskim

16.08.2019 11:47 | 0 komentarzy | d

Autorką wystawy jest raciborzanka Jagoda Kurakiewicz.

Rzeźby wykonane w metalu na Zamku Piastowskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wtorek 20 sierpnia w domu książęcym, w sali żyrandolowej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy, podczas którego będzie można zobaczyć rzeźby wykonane w metalu. Początek o godz. 17.00, wstęp bezpłatny.

Jagoda Kurakiewicz ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Raciborzu na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: Obraz Cyfrowy i Fotograficzny. Następnie rok spędziła w Islandii, w miejscowości Ísafjörður, gdzie pracowała. Tam również miała możliwość wystawienia swoich prac. Po powrocie do Polski ukończyła kurs spawacza, który wykorzystuje w swojej pracy artystycznej.

Poza wernisażem Zamek Piastowski zaprasza do zwiedzania wystawy od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: promocja@zamekpiastowski.pl.

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu