środa, 15 lipca 2020

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Wodzisław szuka firmy, która dostarczy rowery miejskie

16.08.2019 08:59 | 5 komentarzy | mak

Urząd Miasta w Wodzisławiu Śl. ogłosił przetarg na operatora systemu rowerów miejskich. Firmy, które chciałyby podjąć się uruchomienia, zarządzania i utrzymania Wodzisławskiego Roweru Miejskiego, mogą składać oferty do 20 sierpnia.

Wodzisław szuka firmy, która dostarczy rowery miejskie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zadaniem zwycięskiej firmy będzie kompleksowe przygotowanie i obsługa systemu wypożyczalni: od dostawy stacji i rowerów, aż po wykonanie strony internetowej i aplikacji na urządzenia mobilne.

Aplikacja mobilna dedykowana Wodzisławskiemu Rowerowi Miejskiemu będzie dostępna przynajmniej w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Każdy użytkownik będzie mógł z niej korzystać za darmo i będzie miał możliwość pobrania jej na powszechnie dostępnych platformach, tj. Android, IOS, Windows Phone. Aplikacja nie tylko ułatwi użytkownikowi wypożyczenie oraz zwrot sprzętu, ale i będzie dawała możliwość wglądu do mapy systemu, który poinformuje o dokładnej liczbie sprawnych, niezablokowanych rowerów we wszystkich stacjach w czasie rzeczywistym.

- System Wodzisławskiego Roweru Miejskiego ma liczyć 9 stacji rowerowych wyposażonych w tablice informacyjne, stojaki rowerowe i 40 rowerów. Z rowerów będą mogły korzystać osoby, których waga nie przekraczy 125 kg. Wodzisławianie będą mieli również możliwość przewozu bagażu o masie do 15 kg na przednim bagażniku - informuje wodzisławski magistrat.

Z wypożyczalni miejskiego sprzętu transportowego będzie można korzystać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, od 1 marca do 30 listopada. Zwycięska firma będzie realizowała zamówienie do 30 listopada 2021 roku.