środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Afera o chleb dla gołębi skończyła się w sądzie

16.08.2019 19:00 | 18 komentarzy | mak

Za karmienie gołębi przed oblicze sądu. Dwóch mieszkańców Pszowa surowo podpadło, bo wyrzucali na trawnik chleb dla ptaków. Spółdzielnia powiadomiła policję, a ostatecznie sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śl.

Afera o chleb dla gołębi skończyła się w sądzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zmorą na ul. Juranda w Pszowie była chmara gołębi. Ptaki przylatywały, bo na trawniku regularnie czekał na nich posiłek. - Lokatorzy bloku nr 7 wyrzucali chleb, karmiąc tym samym setki gołębi - przekazuje nam jeden z mieszkańców, który chce zachować anonimowość. Efekt takiej uczty? - Jak gołąbki się już najadły, to się rozlatywały i siadały na parapetach okiennych. Na drugi dzień trzeba było te parapety myć, bo takie zabrudzone - irytuje się mieszkaniec.

Sytuacja powtarzała się. Gołębi było coraz więcej i więcej. Wreszcie jeden z mieszkańców nie wytrzymał i zwrócił się do Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec" w Rydułtowach, żeby zainterweniowała. Apele, by nie wyrzucać chleba, nic nie dały. Spółdzielnia powiadomiła więc policję, a sprawą ostatecznie zajął się sąd. Jedna osoba już została ukarana.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu Nowin Wodzisławskich.