Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Dobre i złe wieści dla podróżnych z Raciborza

13.08.2019 18:53 | 4 komentarze | żet

PKP przygotowują nowy rozkład jazdy pociągów. Dobra wiadomość jest taka, że przez Racibórz będzie przejeżdżać więcej pociągów Intercity, jednak z naszego miasta nie dojedziemy nad morze ani jednym pociągiem sezonowym.

Dobre i złe wieści dla podróżnych z Raciborza
Archiwalne zdjęcie odjazdu pociągi "Wydmy" ze stacji w Raciborzu (2014 r.).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy rozkład jazy pociągów zacznie obowiązywać w grudniu tego roku. Projekt zakłada, że przez Racibórz będą przejeżdżać pociągi relacji Katowice – Wiedeń, Kraków Główny – Praga, Przemyśl Główny – Ostrawa, Racibórz – Olsztyn oraz Racibórz – Gdynia. Pociąg IC Nightjet relacji Berlin – Wiedeń/Budapeszt nie będzie zatrzymywał się w Raciborzu, jednak podróżni z naszego regionu będą mogli wsiąść do tego składu w Chałupkach.

Podczas wakacji wszystkie sezonowe pociągi rozpoczynające swój bieg w Boguminie pojadą nad morze przez Wodzisław Śląski i Rybnik, a nie przez Racibórz. Pociągami tymi będzie można dojechać do Kołobrzegu (TLK „Pirat”), Świnoujścia (TLK „Wolin”) oraz na Hel/do Łeby (TLK „Wydmy”). Co ciekawe, pociąg do Świnoujścia będzie jechał okrężną trasą przez Rybnik, Knurów i Gliwice (jadąc przez Racibórz czas podróży byłby krótszy o około 40 minut). Będzie to kolejny letni sezon, w trakcie którego przez Racibórz nie przejedzie ani jeden pociąg nad morze. Przed laty normą była odwrotna sytuacja.

(żet)