Wtorek, 11 sierpnia 2020

imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji

RSS

Gospodarstwo z Bieńkowic z szansą na kolejną nagrodę

13.08.2019 15:35 | 0 komentarzy | mad

Na stronie telewizji interaktywnej AgroNews rozpoczął się internetowy konkurs Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Można w nim wybrać najlepsze gospodarstwo, spośród wszystkich szesnastu zwycięzców wojewódzkich eliminacji sztandarowego konkursu prewencyjnego Kasy. Województwo śląskie reprezentuje ferma drobiu Renaty Wiesner (na zdj.) z Bieńkowic.

Gospodarstwo z Bieńkowic z szansą na kolejną nagrodę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Głosować można przez miesiąc

Telewizja Interaktywna AgroNews już od 9 lat jako partner Ogólnokrajowego Konkursu KRUS "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" edukuje i informuje rolników o zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Prowadzona przez telewizje sonda znajduje się pod banerem zatytułowanym "Internetowy Konkurs KRUS Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019" (kliknij TUTAJ). Na wybrane gospodarstwo można głosować przez cały miesiąc do północy 12 września.

Zwycięzca konkursu internetowego otrzyma: nagrodę od sponsora konkursu - firmy Concordia Ubezpieczenia (Grupa Generali) - voucher w kwocie 1000 zł na zakupy sprzętu przeciwpożarowego i odzieży ochronnej. Swoją nagrodę przekaże również prezes Telewizji Interaktywnej Agronews - statuetkę oraz voucher do spa dla dwóch osób.

Finałowa szesnastka

Konkurs KRUS "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" promuje zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS. Przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Do udziału w XVII edycji konkursu zgłoszono 1153 gospodarstw indywidualnych (o 66 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym).

Gospodarstwa szesnastu finalistów XVII Ogólnokrajowego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa. W ocenie komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał m.in. ład i porządek w obejściu, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, a także dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego.

Czytaj również: Renata Wiesner z Bieńkowic gospodarzy najbezpieczniej na Śląsku.

źródło: KRUS, oprac. (mad)