Piątek, 7 sierpnia 2020

imieniny: Doroty, Kajetana, Donata

RSS

Albania coraz popularniejszym kierunkiem podróży Polaków

13.08.2019 10:03 | 0 komentarzy | MK

Wczasy na terenie tak pięknego kraju, jakim jest Albania, nie bez powodu cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Piękna sceneria, cenne zabytki oraz niskie ceny – oto walory, które już dawno dostrzegły znane biura podróży. Efekt? W katalogach czekają na nas wspaniałe oferty zwiedzania Albanii. Gdzie warto się wybrać? Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po najpiękniejszych zakątkach tego kraju?

Albania coraz popularniejszym kierunkiem podróży Polaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z wizytą w Tiranie

Tirana, jako najważniejsze miasto Albanii oraz jej stolica, cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród turystów. To miasto zachwyca kolorowymi domami oraz pomnikiem Fryderyka Chopina, przy którym tak chętnie zatrzymują się goście z Polski. W gronie obiektów sakralnych, które warto zwiedzić w tym mieście, znajduje się Meczet Ethem Beja, pochodzący z końca XVIII wieku. Dla miłośników historii ciekawym obiektem będzie z kolei pomnik Matki Albanii, znajdujący się na cmentarzu bohaterów. A co z miłośnikami sztuki? Im wielu niezapomnianych wrażeń dostarczy wizyta w Muzeum Sztuki – placówce, którego dumą jest kolekcja dzieł typowych dla stylu socrealistycznego.

Durres, czyli spotkania z historią

Kto w czasie wypoczynku w Albanii będzie chciał spotkać się z historią, ten koniecznie powinien wybrać się do Durres. Dlaczego? Bo to jedno z najstarszych miast w tym kraju, o czym przypominają nam liczne zabytki o ogromnej wartości artystycznej i historycznej. Dumą miasta jest rzymski amfiteatr – największy tego typu obiekt na całych Bałkanach, stanowiący cenną pamiątkę z początków II stulecia. W czasie wycieczki po tym mieście warto odwiedzić też rzymskie forów oraz wybrać się na spacer wzdłuż murów obronnych. Wielu wrażeń może też dostarczyć wizyta w porcie, znanym z weneckiej wieży i pięknych widoków.

Berat – „Miasto tysiąca okien”

Leżący nad rzeką Osum Berat jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast, jakimi mogą nas oczarować Bałkany. Biura podróży już dawno dostrzegły jego potencjał, nic więc dziwnego, że miasto to tak często pojawia się w turystycznych katalogach. To miasto znane z ciekawych placówek muzealnych, takich jak Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Ikon. To również miejsce, w którym można ujrzeć tak ciekawe zabytki, jak bizantyjska twierdza oraz Meczet Królewski, w którego wnętrze zdobią piękne freski z XVII stulecia.

Riwiera Albańska – raj dla miłośników plażowania

Riwiera Albańska, czyli malownicze wybrzeże Morza Jońskiego, to idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy chcą się nacieszyć słońcem oraz kąpielami. W takich kurortach, jak Dhermi, Himarë czy Saranda, turyści mogą liczyć na coraz lepsze warunki pobytu oraz na coraz szerszą ofertę spędzania wolnego czasu.

Albania to fascynujące państwo, które urzeka swą różnorodnością oraz ciekawą kolekcją zabytków z różnych okresów historycznych. Wczasy w tym kraju to idealna oferta dla tych, którzy chcą lepiej poznać Bałkany, odkryć ich piękno, a jednocześnie nacieszyć się wypoczynkiem w pięknej scenerii.

Wycieczki do Albanii najlepiej szukać tutaj: https://traveldeal.pl/zagranica/albania

Materiał zewnętrzny