Czwartek, 1 października 2020

imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

RSS

Prawie 700 pątników wyruszyło z Raciborza na Jasną Górę [ZDJĘCIA, WIDEO]

12.08.2019 11:03 | 0 komentarzy | mad

12 sierpnia po porannej mszy świętej z kościoła św. Jana Chrzciciela na Ostrogu wyruszył raciborski strumień 43. Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wierni dziennie zamierzają pokonywać około 25-30 km. 

Prawie 700 pątników wyruszyło z Raciborza na Jasną Górę [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni

Z Nysy pielgrzymka ruszyła w niedzielę 11 sierpnia, z Głubczyc, Raciborza i Opola – w poniedziałek 12 sierpnia, zaś z Kluczborka i Krapkowic – we wtorek 13 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy msza św. na Jasnej Górze w sobotę 17 sierpnia o godz. 11.00. Wierni maszerują pod hasłem "Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni". Po przeliczeniu pielgrzymów okazuje się, że z Raciborza wyruszyło 690 osób.

Aplikacja mobilna dla pielgrzymów

W tym roku po raz pierwszy pielgrzymi Pieszej Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę mogą korzystać ze specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej. Obejmuje ona: regulamin, dane kontaktowe, informator pielgrzyma, rozważania, czytania, informacje liturgiczne, śpiewnik i modlitewnik. Ponadto jest dostępna interaktywna mapa z trasą pielgrzymki, a każdy uczestnik może dzięki aplikacji tworzyć kronikę pielgrzymki, dodając swoje zdjęcia i komentarze.

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play wpisując tam nazwę Bonafide. Po jej zainstalowaniu należy założyć swoje konto, a następnie wybrać Diecezję Opolską i odpowiedni strumień pielgrzymki.