Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Tata, mama, dziecko i narkotyki

09.08.2019 15:26 | 0 komentarzy | acz

W Jastrzębiu policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Grożą im nawet 3 lata więzienia.

Tata, mama, dziecko i narkotyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

8 sierpnia około godziny 21.30 policjanci zespołu wywiadowczego, na ulicy Lompy zauważyli zaparkowany na parkingu opla, a w środku dwóch mężczyzn i kobietę. 28-letni mężczyzna siedzący z przodu, na miejscu dla pasażera nerwowo się rozglądał. Policjanci uznali, że może mieć coś na sumieniu. Po wylegitymowaniu okazało się, że przeczucie ich nie myliło. Mężczyzna siedzący na miejscu dla kierowcy dobrowolnie wydał narkotyki. W trakcie kontroli osobistej u 33-latka siedzącego na miejscu dla pasażera nie ujawniono narkotyków, jednakże w trakcie przeszukania pojazdu pod dywanikiem na miejscu pasażera z przodu pojazdu ujawniono substancje zabronione. Oboje mężczyźni zostali zatrzymani, po sprawdzeniu okazało się, że substancje zabronione to: marihuana o wadze 1,32 grama i MDMA o wadze 0,51 grama.

Parę minut przed północną na ulicy Mazurskiej policjanci patrolu interwencyjnego, zauważyli samochód vw polo na żorskich numerach rejestracyjnych, w którym zauważyli dwie osoby dorosłe i dziecko. Nerwowe zachowanie tych osób zainteresowało policjantów. Mężczyzna miał lat 34, kobieta lat 31, a dziewczynka lat 11. W trakcie kontroli osobistej u mężczyzny znaleziono substancje zabronione. W trakcie przeszukania pojazdu, mundurowi pod siedzeniem pasażera z przodu pojazdu znaleźli kolejne narkotyki. Dziecko zostało przekazane osobie wskazanej przez matkę, zaś mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. W trakcie przeszukania u 31-latki ujawniono kolejne narkotyki. Po sprawdzeniu okazało się, że zabezpieczone środki to metaamfetamina o wadze 9,17 grama. Osobom zatrzymanym grożą nawet 3 lata więzienia.

(acz)