środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Starosta apeluje w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania w Syryni

09.08.2019 08:30 | 18 komentarzy | mak

Starosta Leszek Bizoń zwrócił się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o ponowne przeanalizowanie możliwości zastosowania rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 936 (ul. Bukowska) z drogą powiatową 3512S (ul. Raciborska) w Syryni.

Starosta apeluje w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania w Syryni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka tygodni temu pisaliśmy o niebezpiecznym skrzyżowaniu w Syryni. Chodzi o przecięcie drogi wojewódzkiej z drogą powiatową. Obok jest stacja benzynowa i sklep popularnej sieci handlowej. W godzinach szczytu tworzą się tam duże korki. Poza tym krzyżówka jest mało czytelna i mało bezpieczna - niedawno doszło do kolejnego wypadku. Mieszkańcy mają dość tej sytuacji i od lat apelują albo o budowę ronda w tamtym miejscu albo o przebudowanie skrzyżowania i ustawienie świateł.

Starosta Leszek Bizoń w piśmie do ZDW w Katowicach przypomniał, że powiat wodzisławski już w latach ubiegłych wielokrotnie zabiegał i monitował o przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania oraz o zainstalowanie na nim sygnalizacji świetlnej. W ostatnim czasie Leszek Bizoń też dwukrotnie spotykał się z przedstawicielami ZDW w tej sprawie.

Teraz starosta proponuje Zarządowi Dróg Wojewódzkich podjęcie tematu modernizacji skrzyżowania w Syryni po raz kolejny. Deklaruje też gotowość do współpracy w tym zakresie. Przypomina ponadto, że powiat wodzisławski aktualnie realizuje już też we własnym zakresie inny projekt dotyczący opracowania koncepcji przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej (ul. Pszowskiej) z drogą powiatową (ul. Górnicza), choć jest to zadanie samorządu wojewódzkiego.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski