środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Ponowna zgoda radnych na utworzenie żłobka

12.08.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Krzyżanowiccy radni musieli spotkać się na sesji rady gminy w lipcu, co w okresie wakacyjnym rzadko zdarza się w samorządach. Powód? Ponowne pochylenie się nad uchwałą w sprawie utworzenia w gminie żłobka.

Ponowna zgoda radnych na utworzenie żłobka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O utworzeniu żłobka w Krzyżanowicach mówiło się już jakiś czas temu, pomysł jednak upadł – bo jak tłumaczą w gminie – finalnie jego utworzeniem zainteresowane były tylko matki dwojga dzieci. Temat powrócił. I tak placówka powstaje w Tworkowie, w jednym z pomieszczeń znajdującym się przy miejscowym przedszkolu. Żłobek tworzony jest na dziesięcioro dzieci do lat trzech. Gminie udało się nawet sięgnąć do skarbca Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, bo uzyskano wsparcie w ramach programu „Maluch+”. Krzyżanowice otrzymały 198 tys. zł. i znalazły się obok dziewięciu samorządów z woj. śląskiego, które uzyskały wsparcie w ramach tegorocznej odsłony tego programu.

Formalnie na utworzenie placówki musieli zgodzić się radni. Na przedwakacyjnej sesji rady gminy podjęli więc uchwałę w sprawie utworzenia placówki i nadania jej statutu. Jednak po przesłaniu dokumentów do nadzoru prawnego wojewody pojawiła się ze strony prawników uwaga. Zalecono, aby przyjąć dwie odrębne uchwały. Osobną powołującą żłobek, a drugą statut. Jako że gminie zależy na utworzeniu placówki od 1 września, należało zwołać sesję nadzwyczajną, odbyła się ona pod koniec lipca. Podczas posiedzenia radni jednogłośnie wyrazili zgodę na obie uchwały (na obrady przyszło 14 rajców, Artur Nawrocki był nieobecny na posiedzeniu).

Żłobek podobnie jak i inne placówki edukacyjne na terenie Krzyżanowic będzie podlegać pod Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Placówką będzie kierował dyrektor wyłoniony w konkursie, nabór na to stanowisko trwał do 26 lipca. Przed zamknięciem tego numeru Nowin, wyniki konkursu nie zostały jeszcze ogłoszone.

(mad)


Wyniki konkursu ogłoszono 6 sierpnia. Na stanowisko dyrektora żłobka wybrano szefową miejscowego przedszkola, tworkowiankę Beatę Bobrowską. - Na podstawie wstępnej selekcji i analizy dokumentacji aplikacyjnych, kwestionariusza osobowego oraz bezpośrednio poprzez rozmowę indywidualną - komisja pozytywnie rozpatrzyła kandydaturę pani Beaty Bobrowskiej. Kandydatka została oceniona pod względem kwalifikacji, doświadczenia i profilu osobowego, tj. sposobu wypowiedzi, zachowania i autoprezentacji – informuje sekretarz gminy Małgorzata Krzemien.

Ludzie:

Małgorzata Krzemien

Małgorzata Krzemien

Sekretarz Gminy Krzyżanowice