Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Jastrzębie-Zdrój przyjazne seniorom

08.08.2019 10:31 | 0 komentarzy | AgaKa

Jastrzębie-Zdrój otrzymało certyfikat miasta przyjaznego seniorom. Jest on przyznawany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Manko, działające na rzecz środowiska seniorów w całym kraju.

Jastrzębie-Zdrój przyjazne seniorom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Trzeba wykorzystać to, że osoby 60+ to grupa, która chce być aktywna społecznie i jest zaangażowana w sprawy lokalne. Wiedza, doświadczenie i energia seniorów to kapitał, na zmarnowanie którego nie można sobie pozwolić – wyjaśnia Robert Cichowicz, zastępca prezydenta miasta.

Certyfikat może otrzymać samorząd, który m.in. wydaje lokalną edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora i zachęca lokalnych przedsiębiorców do udziału w programie, organizuje Dzień Seniora oraz posiada takie organizacje jak Uniwersytet Trzeciego Wieku czy Klub Seniora.

Jastrzębie ma seniorom wiele do zaoferowania i to zarówno pod względem kulturalno-społecznym, jak i sportowo-rekreacyjnym, czy też w zakresie promocji zdrowia. Przypomnijmy, że z myślą o osobach starszych przy ul. Mazowieckiej 10 działa Klub Seniora. W magistracie można zaopatrzyć się w Kartę Seniora czy Kopertę Życia, a usługa teleopieki daje możliwość całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa.