Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność przestanie istnieć

07.08.2019 17:02 | 0 komentarzy | acz

Sąd Rejonowy w Gliwicach zadecydował dziś o rozwiązaniu wodzisławskiego stowarzyzenia Duma i Nowowczesność, której członkowie zorganizowali w lesie tzw. urodziny Adolfa Hitlera.

Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność przestanie istnieć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po uprawomocnieniu się dzisiejszego wyroku, stowarzyszenie Duma i Nowoczesność nie będzie mogła już legalnie istnieć. - W uzasadnieniu sąd podkreślił, że nie miał najmniejszych wątpliwości, iż stowarzyszenie musi zostać zdelegalizowane. Przychylił się do wniosków starosty wodzisławskiego i prokuratury, która przekonywała, że działalność organizacji i udział w organizacji urodzin Hitlera wiązało się z rażącym naruszeniem prawa i statutu stowarzyszenia. W chwili ogłoszenia postanowienia lidera Dumy i Nowoczesności nie było na sali - informuje gazeta.pl.

Przypomnijmy, o stowarzyszeniu zrobiło się głośno na początku roku, kiedy to dziennikarze programu Superwizjer TVN opublikowali materiał, na którym członkowie DiN świętują urodziny Adolfa Hitlera. Na nagraniu są szampan, toasty i tort oraz płonące swastyki. Wszystko z okazji 128. rocznicy urodzin wodza III Rzeszy. Na nagraniu TVN jeden z uczestników tak mówi o Hitlerze: „był prawdziwym dżentelmenem, kobiety się nim fascynowały, a dzieci kochały. Był bardzo przyzwoitym człowiekiem, nigdy nie przeklinał i nie pozwalał na złe zachowanie”. Po emisji reportażu wnioski o delegalizację stowarzyszenia złożył starosta powiatu wodzisławskiego i prokuratura.

(acz)