Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

"W pogoni za miłością" w prezencie od raciborskiej biblioteki i Ibuk Libra

07.08.2019 15:53 | 0 komentarzy | d

Latem warto gdzieś uciec... Może do Włoch? W dodatku z własną babcią. Sierpień to miesiąc szaleństwa, na które czasem warto się skusić, nieważne czy w wieku dwudziestu kilku, czy osiemdziesięciu lat. IBUK Libra prezentuje książkę Sabine Heinrich "W pogoni za miłością".

"W pogoni za miłością" w prezencie od raciborskiej biblioteki i Ibuk Libra
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wieczór sylwestrowy Ewa dowiaduje się nieoczekiwanie, że jej ukochana babcia zamierza odejść od dziadka – po sześćdziesięciu latach małżeństwa. Szok! Ona sama od sześciu lat jest w szczęśliwym związku z nauczycielem matematyki. A może nie do końca czuje się spełniona? Mają piękne mieszkanie, dużo podróżują i oboje kochają swoją pracę. Ewa chce mieć dziecko, Johannes nie. Nie rozmawiają o tym, ponieważ decyzja w tej sprawie właściwie już zapadła. I wtedy Ewa spotyka w klubie zabójczo przystojnego Tobiasza. Nagle wszystko się zmienia, sprawy nabierają tempa. Kiedy dzwoni do niej babcia i żali się na trudną do zniesienia sytuację w domu, obie postanawiają jednomyślnie: „Raz kozie śmierć! Pryskamy!”. Na południe, nad morze. Rozpoczyna się ekscytująca podróż na Elbę.

Błyskotliwa powieść, której bohaterki – dwie kobiety – znajdują się na życiowym zakręcie, a zarazem historia o słonecznych Włoszech w styczniu. Wszystko opowiedziane lekko, dowcipnie, okraszone szczyptą melancholii.

Książkę można wypożyczyć, dzięki bezpłatnemu dostępowi do platformy książek elektronicznych Ibuk Libra, bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia i nocy. Konieczny jest jedynie dostęp do internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki. Liczba e-booków na platformie Ibuk Libra, z których mogą korzystać bezpłatnie czytelnicy biblioteki, liczy ponad 1900 tytułów.

Szczegółowe informacje w poszczególnych oddziałach i filiach biblioteki.

źródło: MiPBP w Raciborzu