środa, 22 stycznia 2020

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Gigantyczny transport z Raciborza do elektrowni w Azji [WIDEO]

06.08.2019 20:07 | 0 komentarzy | mad

Chodzi o wielkogabarytowy transport, który wyjechał z Raciborza 26 lutego. Firma Bedmet z Opola, która realizowała przewóz, kilka dni temu na swoim kanale YouTube opublikowała filmik z przejazdu całej trasy.

Gigantyczny transport z Raciborza do elektrowni w Azji [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podniesienie trakcji na przejeździe kolejowym, a także uniesienie kilkuset przewodów elektrycznych czy telekomunikacyjnych. Demontaż kilkudziesięciu znaków oraz sygnalizacji świetlnych, przycięcie koron drzew, a w kilku miejscach wyłożenie specjalnych blach drogowych umożliwiających przejazd przez nieutwardzone pobocza i wysepki. Do tego wsparcie kilkunastu pilotów, wozów wsparcia technicznego, a także wsparcie energetyków. Tak wyglądał przejazd ponadnormatywnego transportu. Ten wyruszył we wtorkowy wieczór 26 lutego z Rafako i kierował się w stronę portu rzecznego w Opolu. Całość trwała dwie noce. Dalej transport odbywał się już drogą rzeczną dwiema barkami do Szczecina, tam po przeładunku na statek, przesyłka została dostarczona do Azji.

Przypomnijmy, transportowane były przegrzewacze modułowe wchodzące w skład układu ciśnieniowego instalacji produkcji metanolu, które Rafako realizowało w ramach kontraktu zawartego z kontrahentem z Niemiec. Największy element waży 126 ton (wymiary: długość 8.9 m, szerokość 5.4 m, wysokość 6.1 m).

TUTAJ zobaczysz wideo z przejazdu.

Czytaj również: