środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Kultura

Przedstawienie taneczne na wodzie, czyli ciekawe wydarzenie na zakończenie lata z RCK

05.08.2019 19:54 | 0 komentarzy | rck

W piątek 30 sierpnia w Parku Roth wystawiony zostanie przedstawienie "Zaklęty łabędź", czyli widowisko taneczno-muzyczne inspirowane "Jeziorem łabędzim" Piotra Czajkowskiego.

Przedstawienie taneczne na wodzie, czyli ciekawe wydarzenie na zakończenie lata z RCK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W projekt zaangażowani są tancerze z Polski i Czech: z Zespołu Tanecznego SKAZA działającego przy Raciborskim Centrum Kultury oraz ze Szkoły Artystycznej z Hlučína. Muzykę do spektaklu tworzy kompozytor Tomasz Behra, choreografię: Manuela Krzykała oraz Klára Krejčířová.

"Zaklęty łabędź" to muzyczno-taneczna wariacja nt. jednego z najpiękniejszych dzieł baletowych, w której zaprezentowane będą różne style tańca od baletu (tańca klasycznego), przez m.in. Hip-Hop po taniec współczesny. Spektakularności wydarzeniu dodaje fakt, że będzie ono prezentowane na wodzie na stawie w Parku im. Miasta Roth oraz na jeziorze w Hlučínie. Tancerze będą tańczyć na specjalnej scenie zanurzonej w wodzie. Spektakl odbędzie się po zmroku, z udziałem pięknej gry świateł oraz przy muzyce wykonywanej na żywo przez zespół lokalnych muzyków.

Finał projektu będzie miał miejsce 30 sierpnia w Parku im. Miasta Roth na zakończenie lata z RCK oraz 14 września w Hlučínie (nad jeziorem hlučínskim). Od 26 sierpnia do Raciborza przyjedzie grupa tancerzy z Czech, by na warsztatach tanecznych wspólnie z ich kolegami ze SKAZY przygotowywać się do wielkiego finału projektu.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP "Przekraczamy granice".

Autorem plakatu jest Sławek Gruca.