Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Światła do dyscyplinowania kierowców

06.08.2019 07:00 | 12 komentarzy | mak

All red - tak nazywa się system sygnalizacji świetlnej, jaki pojawił się na ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śl. Zielone światło będzie się zapalało tylko wtedy, gdy kierowca będzie jechał z przepisową prędkością.

Światła do dyscyplinowania kierowców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Apele mieszkańców Zawady w Wodzisławiu Śl. wreszcie zostały wysłuchane. Przy ul. Młodzieżowej pojawiła się sygnalizacja świetlna. Stanęła w pobliżu skrzyżowania ulicy Młodzieżowej z ulicą Paderewskiego, a dokładnie przy przejściu dla pieszych, z którego korzystają m.in. dzieci idące do pobliskiej szkoły.

Za inwestycję, która ma służyć przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa ruchu pieszych, odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich, bo przypomnijmy, że ulica Młodzieżowa jest drogą wojewódzką. Koszt zadania to blisko 250 tys. zł. Sygnalizacja zacznie działać już niebawem. Najpierw jednak prace przyłączeniowe musi wykonać firma Tauron.

Sygnalizacja będzie funkcjonować w systemie all red. Ulica Młodzieżowa to długi odcinek prostej jezdni. Kierowcy często się tam rozpędzają. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, światła niejako wymuszą, by amatorzy szybkiej jazdy zwolnili.

(mak)