Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Wyremontują szatnie w kuźniańskiej podstawówce

31.07.2019 11:29 | 0 komentarzy | mad

O tym remoncie mówiło się długo, wreszcie rozpoczęła się jego realizacja. Szatnie zlokalizowane w piwnicy Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej  doczekają się kompleksowej modernizacji.

Wyremontują szatnie w kuźniańskiej podstawówce
Burmistrz Paweł Macha i dyrektor szkoły Kinga Apollo na wspólnym zdjęciu z wykonawcą zadania, fot. UM w Kuźni Raciborskiej.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gmina na to zadanie planowała wydać nieco ponad 374 tys. zł (przy ministerialnym wsparciu). Wykonawcę remontu wyłoniono za drugim razem. Na pierwszy przetarg odpowiedział tylko jeden oferent, który zażądał ponad 700 tys. 500 zł. Przetarg unieważniono i ogłoszono nowy. Wyniki tego drugiego przyniosły optymistyczniejsze informacje, bo zgłosiły się już dwie firmy. Wybrano tą tańszą, czyli firmę remontowo-budowlaną Jerzego Bandurskiego z Kuźni Raciborskiej, która za wykonanie zadania zażyczyła sobie 420 tys. zł, czyli nieco powyżej zakładanego budżetu. Z kolei druga oferta, czyli konsorcjum firm Budmed przedsiębiorstwo budowlano-usługowo-handlowe z Zawady Książęcej (lider konsorcjum) i zakład usługowo-handlowy Kamila Dudy z Kietrza (partner konsorcjum) chciało prawie 180 tys. złotych więcej.

Remont powinien zakończyć się do 15 października.

Tak obecnie wyglądają szatnie

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.