Niedziela, 1 listopada 2020

imieniny: Seweryna, Wiktoryny, Warcisława

RSS

Wakacje w klimacie Gwiezdnych Wojen [ZDJĘCIA]

31.07.2019 11:16 | 0 komentarzy | d

Miecze świetlne, myśliwce, roboty R2D2 i pojedynek Turbo Chińczyk Star Wars. Ostatnie lipcowe zajęcia w ramach "Lata z biblioteką" dzieci spędziły w klimacie "Gwiezdnych Wojen".

Wakacje w klimacie Gwiezdnych Wojen [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podzieleni na grupy Rebeliantów, Szturmowców i Rycerzy Jedi, dzieci tworzyły na początku myśliwce i roboty R2D2. Nie zabrakło oczywiście mieczy świetlnych, które powstały z balonów. Na podwórku uczestnicy rozegrali pojedynek Turbo Chińczyk Star Wars, w którym największym zagrożeniem były pola z Darthem Vaderem. Uczestnicy wzięli również udział w konkursie pod nazwą "Niech moc będzie z Tobą", polegającym na napełnieniu naczynia wodą przy użyciu dziurawej butelki.

Na młodych fanach "Gwiezdnych Wojen" duże wrażenie zrobiła także prezentacja pokaźnej kolekcji książek, filmów na DVD czy gier planszowych związanych z filmem, które znajdują się w zbiorach EUREKI. Na koniec uczestnicy poszukiwali Wookieego i wspólnie odkrywali niezliczone tajemnice odległej galaktyki.

Obszerna fotorelacja z zajęć TUTAJ.


W czwartek 1 sierpnia organizatorzy zapraszają na spotkanie z Matyldą – bohaterką książki Roalda Dahla. Początek zajęć o godz. 11.00 w bibliotece przy Kasprowicza 12.

źródło: MiPBP w Raciborzu