Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Kultura

Wodzisławski zespół The Thinners wśród europejskiej śmietanki

30.07.2019 16:10 | 1 komentarz | AgaKa

Czegoś takiego jeszcze nie było. Jedna muzyczna składanka na której z każdego europejskiego kraju pojawiła się jedna kapela. Polskę reprezentuje zespół The Thinners z Wodzisławia Śląskiego z piosenką 'Czy pamiętasz?'.

Wodzisławski zespół The Thinners wśród europejskiej śmietanki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początki kapeli sięgają 1994 roku, a pod nazwą The Thinners kapela rozpoczęła działalność i koncertowanie w 1999 roku. W tym roku przypada okrągła rocznica 25 lat od założenia i 20 lat pod obecną nazwą.

- Oprócz wydania drugiej płyty w tym roku, nasze utwory ukazały się na dwóch składankach Polska scena Punk i wydana przez Niemiecką wytwórnię The Continent Tapes Europe, gdzie znalazły się 43 kapele z całej Europy, po jednej kapeli z każdego kraju. Na składance reprezentujemy Polskę utworem 'Czy pamiętasz?'. Dostępna jest na dwóch kasetach magnetofonowych, ale także można ją zakupić w wersji mp3 za pośrednictwem strony bamdcamp Dr. Skap. Records - informują członkowie The Thinners.

Nowa płyta zespołu nosi tytuł 'Nie mów mi!'. Zawiera 11 nowych utworów, a także bonus w postaci coveru utworu 'Moje dni' zespołu Profanacja z gościnnym udziałem Arkadiusza Bąka, wokalisty Profanacji. Oprócz utworów sentymentalnych takich jak 'Czy pamiętasz' i opowiadający o fascynacji miastem Barcelona 'Te quierro BCN' jest sporo utworów, które podnoszą tematy, które dotykają każdego. Muzycznie płyta jest mocniejsza od pierwszego albumu 'Mamo powiedz mi' i bardziej bezpośrednia w swej wymowie.

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie słyszeli - prezentujemy piosenkę 'Czy pamiętasz?'