Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Miliony złotych na wodzisławskie drogi

29.07.2019 16:05 | 16 komentarzy | juk

Daszyńskiego, Plac Zwycięstwa i Mieszka - m.in. te ulice zostaną już wkrótce zmodernizowane w Wodzisławiu Śl. Jak informują samorządowcy, dofinansowanie na realizację szeregu inwestycji pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie będzie to ponad 4 mln zł.

Miliony złotych na wodzisławskie drogi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka dni temu wojewoda śląski przyjął do realizacji wstępną listę wniosków, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Okazuje się, że pieniądze trafią również do Wodzisławia Śl. Informowaliśmy o tym na łamach naszego portalu TUTAJ. 27 lipca przed godz. 9.00 odbyła się konferencja prasowa zwołana przez wiceministra energii Adama Gawędę. Prócz wiceministra uczestniczyli w niej także radni miejscy, powiatowi oraz wojewódzcy. Głównym tematem spotkania samorządowców z dziennikarzami było właśnie otrzymane dofinansowanie do remontów wodzisławskich dróg.

- Ponad 4 mln zł trafi do Wodzisławia Śl. na remonty ulic w siedmiu z dziewięciu dzielnic. Myślę, że wielu tutejszych mieszkańców ucieszy ta wiadomość - mówił Adam Gawęda. Dodał, że dzięki tym inwestycjom znacznie poprawi się miejska infrastruktura drogowa. Uczestniczący w konferencji przewodniczący wodzisławskiej rady Dezyderiusz Szwagrzak poinformował, że miasto otrzymało dofinansowanie dla dwóch z trzech zgłoszonych pakietów. Wyjaśnił, że jeden, który otrzymał dofinansowanie miał teoretycznie najmniejsze szanse na dostanie pieniędzy ze względu na stosunkowo niewielką liczbę otrzymanych punktów na etapie weryfikacji wniosków. - Poprosiliśmy ministra Gawędę o wsparcie w tej sprawie. Wyjaśniliśmy, że remonty dróg, które znalazły się w tym pakiecie, są bardzo ważne dla naszych mieszkańców. Jak się okazało, rozmowy przyniosły pozytywny skutek - mówił Szwagrzak. Wodzisławski radny Adrian Jędryka zauważył, że także ten pakiet zawiera m.in. drogi, które do 2018 r. miały zostać wyremontowane w ramach wodzisławskiego planu rozwoju sieci dróg. - Mieszkańcy nowego miasta byli do tej pory bardzo rozczarowani, że drogi w centrum nie są remontowane. Dlatego tym bardziej cieszą informacje płynące od wojewody - mówił Jędryka.

Jakie ulice zostaną wyremontowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych? Będą to: Sasankowa (zmiana konstrukcji nawierzchni), Mieszka (remont), Leszka i Mieszka (przebudowa), Piasta - Mieszka 10 (remont), Ignacego Daszyńskiego (zmiana konstrukcji nawierzchni), Rolnicza (zmiana konstrukcji nawierzchni), Bolesława Krupińskiego (zmiana konstrukcji nawierzchni), Edwarda Sosny i Asnyka (zmiana konstrukcji nawierzchni), Elizy Orzeszkowej (zmiana konstrukcji nawierzchni), Osadnicza (modernizacja drogi etap II), Uśmiechu (przebudowa), Bolesława Prusa (zmiana konstrukcji nawierzchni), Plac Zwycięstwa - droga (zmiana konstrukcji nawierzchni), Wańkowicza (zmiana konstrukcji nawierzchni). Jeden z pakietów (obejmował on ulice: Tysiąclecia, Marii Dąbrowskiej, Józefa Chełmońskiego oraz budowę dróg na terenach po KWK 1 Maja) znalazł się na liście rezerwowej.


Fundusz Dróg Samorządowych jest rządowym programem, w ramach którego do samorządów popłyną pieniądze na budowę, przebudowę i remonty dróg lokalnych w Polsce. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawa oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)