Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Kultura

Letni teatr na schodach biblioteki. Tłumy przy Kasprowicza [ZDJĘCIA]

29.07.2019 11:37 | 1 komentarz | d

Teatr Wodzisławskiej Ulicy po raz kolejny udowodnił, że świetnie czuje się w klasyce polskiej literatury. Za nami pierwszy z dwóch zaplanowanych spektakli w ramach Letniego Teatru na Schodach – "Moralność pani Dulskiej".

Letni teatr na schodach biblioteki. Tłumy przy Kasprowicza [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Historia Anieli Dulskiej i jej rodziny to jedna z najważniejszych polskich sztuk – ta ujawniająca mechanizmy "kołtuństwa" (czy też "dulszczyzny") tragifarsa, mówi o wszystkim, czego się wstydzimy, co chcielibyśmy zamieść pod dywan i udawać, że nigdy się nie wydarzyło. Sztukę brawurowo zagrali dobrze znani raciborskiej publiczności aktorzy Teatru Wodzisławskiej Ulicy. Szczególnie mistrzowska główna rola pani Dulskiej z jej charakterystycznym donośnym głosem, na długo pozostanie w pamięci raciborzan, którzy spragnieni po dłuższej przerwie, rekordowo licznie przybyli na Kasprowicza 12.

Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystąpił w Raciborzu w składzie:

Biblioteka już teraz zaprasza na sierpniową odsłonę Letniego Teatru na Schodach. Tym razem Teatr Wodzisławskiej Ulicy zaprezentuje swój najnowszy spektakl "Nigdy nie być żoną" - miks skeczy o kobietach, różnych autorów, z różnych czasów. Spektakl odbędzie się w piątek 23 sierpnia o godz. 19.00. Wstęp wolny.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. (d).