Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Negocjacje z Drengami

W jaki sposób stowarzyszenie miłośników historii otrzymało wysoką dotację gminy?

Negocjacje z Drengami

Wątpliwości radnej miejskiej Raciborza Justyny Henek–Wypior dotyczące trybu przyznania stowarzyszeniu grantu na organizację Festiwalu Średniowiecznego (w czerwcu pod Oborą) rozwiał prezydent Polowy (na zdj.). Wcześniej „wojowie” musieli brać udział w konkursie z innymi stowarzyszeniami i organizacjami. W 2019 roku włodarzowi wystarczyły negocjacje jako forma zamówienia publicznego. W ich wyniku przyznał Drengom 50 tys. zł. – Projekt stowarzyszenia stał się jedną z wizytówek Raciborza – podkreślił Dariusz Polowy.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~VBGT (89.25. * .177) 29.07.2019 21:48

A ja uważam, że warto. Drengowie robią autentycznie dobrą robotę. Dobrze by było by byli bardziej widoczni (ale wtedy kiedy powinni!), ale na wizerunek miasta pracują. Akurat tu uważam, że prezydent postąpił słusznie.

~dynda (185.56. * .14) 29.07.2019 10:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

to ile tak total nas już te drengi kosztowały a ile jeszcze mają dostać? to ma być wizytówka miasta? średniowiecze? przynajmniej jedna trafna zajafka polnego. zwykle jednak swoje pasje ludzie starają sie realizować za swoje a nie publiczne srodki. jaką wymierną korzyść odniosło miasto z tego pompowania kasy? oczywście poza przylepionym do ratusza wizerunkiem średniowiecza, co i tak jest komplementem bo w niektórych obszarach tam się kłania era kamienia łupanego