Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Wybrzuszony i nierówny. Problem z chodnikiem w Marklowicach

25.07.2019 14:10 | 2 komentarze | juk

Chodnik wzdłuż jednej z głównych ulic w Marklowicach bardziej niż drogę dla pieszych przypomina tor przeszkód. Powstałe kilka dni temu wybrzuszenia martwią tamtejszych mieszkańców. - Niebezpiecznie te kostki wystają - alarmują nas.

Wybrzuszony i nierówny. Problem z chodnikiem w Marklowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kostka brukowa niebezpiecznie się wybrzuszyła, w kilku miejscach także pozapadała. Tak od paru dni prezentuje się chodnik wzdłuż ul. Wyzwolenia w Marklowicach. Domagający się jego naprawy okoliczni mieszkańcy zgłosili się do naszej redakcji z prośbą o interwencję.

- To poważny problem szczególnie dla starszych mieszkańców, czy matek z dziećmi - mówią nam marklowiczanie. - O wypadek nietrudno. Można się potknąć i wywrócić na nierównościach. Jeszcze jakaś tragedia z tego będzie - dodają.

Uszkodzony chodnik znajduje się wzdłuż jezdni administrowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Tamtejszego rzecznika prasowego drogą mailowa poinformowaliśmy dziś (25.07) o zaistniałej sytuacji. Aktualnie czekamy na odpowiedź, czy i kiedy chodnik zostanie naprawiony. Można jednak przypuszczać, że jego uszkodzenia są spowodowane eksploatacją górniczą pobliskich kopalni. Przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku również na chodniku przy ul. Wyzwolenia pojawiła się olbrzymia dziura. Zapadlisko powstało w wyniku eksploatacji kopalni ROW Ruchu Marcel.

Do sprawy wrócimy na łamach Nowin Wodzisławskich