Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Patrol

Niszczył maszyny leśne pod Kuźnią Raciborską

25.07.2019 06:26 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w połowie czerwca dokonał uszkodzenia specjalistycznych pojazdów do pracy w lesie. Spowodowane przez sprawcę szkody oszacowano na kwotę 17 tysięcy złotych.

Niszczył maszyny leśne pod Kuźnią Raciborską
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 czerwca br. na terenie lasu znajdującego się w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Mikołaja Reja. Sprawca przeciął przewody elektryczne oraz wsypał piasek do rur wydechowych pojazdów specjalistycznych do pracy w lesie tzw "Harwester" i "Forwarder". Śledczy po przyjętym zgłoszeniu zabezpieczyli ślady przestępstwa, następnie prowadzili szereg czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie wandala.

Poczynione ustalenia pozwoliły 23 lipca trafnie wytypować sprawcę u którego w miejscu zamieszkania zabezpieczono ślady pozwalające powiązać go z miejscem przestępstwa. 28-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego usłyszał już zarzut zniszczenia mienia a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Teraz grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

(acz)