Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Most w Syryni do przebudowy

23.07.2019 14:20 | 2 komentarze | AgaKa

Dzięki środkom pozyskanym przez władze powiatu z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury, w Syryni zostanie zmodernizowany kolejny obiekt mostowy.

Most w Syryni do przebudowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym roku za ok. 900 tys. zł Powiat wyremontował most w Syryni w ciągu ul. Raciborskiej, na wysokości siedziby Powiatowego Zarządu Dróg. Teraz przyszła kolej na most w przebiegu tej samej drogi, tyle że nad linią kolejową nr 192. Umowę w tej sprawie podpisano dzisiaj w starostwie. Ze strony powiatu dokonał tego starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. W imieniu firmy podpis złożył Krzysztof Grodzicki.

Koszt przedsięwzięcia to ok. 1,2 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie z budżetu państwa z dotacji pozyskanej przez zarząd powiatu. Co ciekawe, początkowo wartość inwestycji szacowano na ok. 1,9 mln zł, przez co Powiat pozyskał z budżetu państwa ok. 950 tys. zł. Co się stanie z oszczędnościami po przetargu? Na to władze powiatu też już mają pomysł. – Robimy wszystko, by przekonać ministerstwo, by powstałej różnicy  do budżetu nie zwracać, ale wykorzystać na inne zadania drogowe w naszym powiecie – deklaruje starosta Leszek Bizoń.

Wykonawcą zadania jest wyłoniona w przetargu firma Detal Mosty Piotr Włoch Krzysztof Grodzicki s.c. z Sułkowic. To ta sama firma, która w ubiegłym roku remontowała pierwszy z mostów. Dzięki temu – jak deklaruje wykonawca – dobrze znane są już mu warunki terenowe oraz rynek dostawców, a to powinno pomóc w sprawnej realizacji inwestycji.

Termin realizacji wyznaczono do końca listopada. Niestety ze względu na warunki terenowe przebudowa mostu wymagać będzie całkowitego zamknięcia odcinka drogi dla ruch. Wyznaczone zostaną objazdy.