Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Colours of Ostrava 2019 – legendarny The Cure zgromadził tysiące fanów

21.07.2019 20:38 | 0 komentarzy | (q)

W nocy z soboty na niedzielę zakończył się międzynarodowy festiwal Colours of Ostrava, który od 2002 roku odbywa się u naszych południowych sąsiadów. Ostatni dzień upłynął pod znakiem The Cure – trudno było nie zauważyć przechadzających się po terenie festiwalu charakterystycznie ubranych i wystylizowanych fanów Roberta Smitha – lidera zespołu.

Colours of Ostrava 2019 – legendarny The Cure zgromadził tysiące fanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koncert legendy – The Cure - przeszedł do historii Colours of Ostrava. Ponad dwugodzinna muzyczna uczta była niezwykłym, trudnym do opisania wydarzeniem. Zespół, który obchodził niedawno czterdziestolecie swojego istnienia udowodnił, że jest nadal w świetnej formie. Brytyjczycy zafundowali swoim zwolennikom mieszankę największych hitów, nie zabrakło pochodzącego z albumu „Wish” - „Friday I’m in Love”.

Każda edycja tego niezwykłego pod każdym względem festiwalu daje możliwość spotkania się z topowymi, znanymi na całym świecie wykonawcami. W tym roku, w Dolnych Witkowicach oprócz The Cure wystąpili między innymi: Florence & The Machnie, Rag’n’Bone Man, Years & Years, Rosalia, ZAZ, Mogwai, MØ, John Butler Trio, Mariza, Shaka Ponk, Tom Walker czy Ólafur Arnalds.

Na ponad 24 otwartych oraz zadaszonych scenach można było także odkryć nowe, muzyczne inspiracje. Pochodzący z całego świata wykonawcy prezentują swoją twórczość i pozwalają przenosić się w niedostępne na co dzień muzyczne klimaty.

Do swoich prywatnych odkryć edycji 2019 festiwalu mogę zapewne zaliczyć jazzowy Sons of Kemet, nieco folkową Lolę Marsh, indie-rockowy Amber Run czy wirtuoza hang drum, austriackiego perkusistę Manu Delago.

Odbywający się na terenie postindustrialnego kompleksu huty Dolne Witkowice Colours of Ostrava to już ponad 350 atrakcji programowych - nie tylko muzycznych, to także teatr, film, warsztaty, panele dyskusyjne i wiele innych wydarzeń towarzyszących.

Impreza rośnie w siłę, gromadzi dziesiątki tysięcy fanów, jest wielopokoleniowa, a niesamowitą atmosferę tworzą przede wszystkim sami Czesi – uśmiechnięci i bardzo pozytywnie nastawieni do życia.

Kolejna edycja Colours of Ostrava odbędzie się od 15 do 18 lipca 2020 roku.

Maciej Kanik