Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Święcili pojazdy - rowery, auta i kombajn

21.07.2019 13:29 | 0 komentarzy | ma.w

Wierni parafii w Sudole prosili o wstawiennictwo św. Krzysztofa, opiekuna i patrona kierowców oraz podróżnych. Proboszcz Nowotny poświęcił pojazdy ustawione pod świątynią.

Święcili pojazdy - rowery, auta i kombajn
Proboszcz parafii w Sudole Norbert Nowotny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Poświęcenie pojazdów w Sudole odbyło się w niedzielę 21 lipca. Proboszcz Norbert Nowotny wraz z ministrantami przeszedł ulicą Piotra Skargi, kropiąc wodą święconą ustawione tam auta oraz kombajn i maszyny rolnicze.

Ministranci rozdawali obrazki ze św. Krzysztofem patronem kierowców. Wraz z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów odbyła się zbiórka do koszyczka na pojazdy misyjne.

W czasie mszy proboszcz odczytał komunikat do wszystkich kapłanów, wiernych oraz kierowców i użytkowników dróg. Autorem komunikatu jest Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, Bp. Jerzy Mazur SVD.

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa biskup zwraca się z prośbą o wsparcie tegorocznej akcji „św. Krzysztof - 1 gr za 1 km” organizowanej przez MIVA Polska.

MIVA Polska zachęca do szczególnej modlitwy za wszystkich poruszających się po drogach, aby wszyscy docierali szczęśliwie do celu podróży. Przypomina też o odpowiedzialności użytkowników za bezpieczeństwo na drogach i konieczności tworzenia kultury oraz wzajemnego szacunku na drogach.