Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Szkoła Magii i Czarodziejstwa przy Kasprowicza 12 [ZDJĘCIA]

19.07.2019 10:54 | 0 komentarzy | d

To był pełen magii tydzień z Harrym Potterem w raciborskiej bibliotece. Na czwartkowych zajęciach w ramach "Lata z biblioteką" uczestnicy poznali książkę "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" J. K Rowling.

Szkoła Magii i Czarodziejstwa przy Kasprowicza 12 [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po Hogwarcie przyszedł czas na Durmstrang i Beauxbatons. W czwartkowe przedpołudnie dzieci odwiedziły kolejne szkoły magii, w których oddały się nauce tworzenia eliksirów, w tym najsilniejszej pod względem działania amortencji, w skład której wchodzą m.in. płatki irysów, skórka pomarańczy czy zarodnik paproci. Każdy z uczestników tworzył także swoją własną księgę zaklęć oraz na podstawie wylosowanego zwierzęcia rysował Patronusa. Na koniec wszyscy wyczarowali z plasteliny niewielkie stworzenia pilnujące drzew, czyli Nieśmiałki.

W najbliższy wtorek 23 lipca uczestnicy "Lata z biblioteką" wybierają się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a w czwartek organizatorzy zapraszają na niezwykły dzień z pełną radości i szalonych pomysłów Karolcią, bohaterką powieści Marii Krüger.

źródło: MiPBP w Raciborzu.